BlueBoard.cz ">
Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 01.12.2018 14:48:00 

Ručně dokrmení papoušci - mazlíčci pro vás

Reakce nových páníčků :-)
Tak tohle jsou části emailů, které mě
vždycky strašně moc potěší a doslova zahřejí u srdíčka.
Každý ať si to přebere po svém - někdo může říct, že jsme si to sem napsali sami,
ale to by mě vážně asi nikdy nenapadlo.
I když mám i svolení uveřejnit emailovou adresu, nechci to udělat.
Nechci narušovat něčí soukromí.
Kdo chce, ať čte dál a kochá se s námi krásnými fotečkami
 

Dobrý den ,

 

tak už je to měsíc co se u nás Amígo zabydlel a řekla bych ,že se mu daří moc dobře.Je to divoch a už musíme dávat kšírky , když jdeme ven, protože zjistil na co jsou křídla. Kaši baští ,ovoce mu taky chutná a zkouší i slunečnici je to zkrátka dobrý jedlík oproti Amálce, když byla malá. Zatím byl jen v malé kleci sám a s Amálkou se seznamoval radši jen v naší přítomnosti a když byli každý ve své kleci tak po sobě pokukovali přes pletivo a většinou se ignorovali .Dnes jsme je dali poprvé společně do klece a je to lepší než se dívat na televizi.Amálka ho nechce pustit na vrchní bidílko a Amígo vymýšlí jak na ní a rychlostí jak leze po pletivu by se mohl dostat na olympiádu. Krásně se vybarvil a už je úplně zapeřený  je to taky mazlík a oproti Amálce , která má nejradši jen manžela a v jeho přítomnosti nám dává najevo ,že ji vůbec nezajímáme tak Amíček dokáže být s kýmkoliv venku z klece a nechat se hladit a čechrat pírka.

 
 
 
 
 
 
 
Dobrý večer,
zasílám fotku Alejandra, kterému jsou už 3 roky. Je to čím dál tím větší rošťák, spíš to vypadá, že domácí mazlíčci jsme my a on je boss. My ho ale stejně zbožňujeme.
S pozdravem
Romana Sojková
 
 
 
Pár pozdravů od Arušky Ebry, s kterou její majitel vede rybářský kemp, kde se volně pohybuje a baví jeho návštěvníky svými kousky. Její specialitkou je prý otevírání plechovky s pivem yes
 
dobry vecer posilam vam fotky zaka ktereho jsme od vas koupily.

je hodnej a uz zacal kecat nejake slova
jinak uz delal ruzne zvuky co mala ma hracky tak podle nich delal zvuky.
preju hezkej vecer Koristek

 
Dobrý den,

posílám pár fotek Buba z návštěvy v práci, je moc milý a šikovný, asi jako všichni Mníšci :-), posiluje křidélka a zkoumá už i v horních patrech klece, psů se vůbec nebojí a každý den je šikovnější.
Zdraví , A. Králová

 

 
 
Dorča - žakýnka, co bydlí u Dášy....její maminka má od nás Amazoňana Honzíka cheeky 
Je to pěkný rošťák,ale i tak ho prý mají rádi heartdevilangel
 
Dobrý den,
 
hlásím, že z Tea je krasavec (viz přiložené foto). Je to číslo a pěkný ničič. Když je venku, musí se stále bedlivě sledovat, má děsné nápady, ale je s ním úžasná sranda. Jen teď začínám mít pocit, že to asi nebude Teo, ale Tea. Nic o tom nevím, ale často zalézá do rohu klece, kde vydává zvuky "hnízdící slepice". Před chvílí si vlezl(a) do malého proutěného košíku, kde spokojeně "zahnízďuje" a zrovna teď si upravuje ubrousek, co na něm sedí. Tohle asi samečci nedělají, co? Nebojte, nebudeme vás bít. když to bude ženská, snad nebude snášet vejce....  Začal (a) i trochu mluvit, už říká "hodnej papoušek" a "ty papouši". Podle toho, jaká je to mrcha, bych taky usuzovala, že je to ženská .. Co si o tom myslíte?
Neodolala jsem a posílám ještě dnešní fotku, jak mi pěkně "masí" flash-ku.
 
PS: Teo je opravdu Teo - chlap a ne ženská :-)....panička už to ví jistě :-)
A dělají paní Pokorná, dělají...u Mníšků staví hnízdo vždycky chlap cool
Zdraví J. Pokorná
 
 
Dobrý den,


děkuji za instrukce.
Jinak u nás je vše v pořádku,Barunka se během 24 hodin krásně rozkoukala.S papáním žádné problémy nemáme,dlabe už i zrní a namočené granulky.Z ovoce ji asi nejvíc chutní hrozno a granát.jablko.Naopak na banán se ani nepodívá.Třeba časem...
Už umí sedět na bidýlku a šplhá po kleci.Občas ještě udělá nějakou kolizi,ale je vidět pokrok každou chvilku.Už se naučila jít na ruku na pokyn "pojď" krásně zvedá nožičku a hledá mou ruku.Vždy dostene nějakou tu odměnu :-)Je užasně hodňoučká a mazlivoučká.Začíná se hlasově projevovat a tak je vidět,že už si zvyká na nový domov.
Posílám nějaké ty fotečky a určitě se zase ozvu.

Přeji pěkný den 

Děžinský

 
Dobrý den , posíláme nové fotky našeho mazlíčka Adélky. Je úžasná a dělá nám jenom radost. Už baští uplně všechno, ale stejně se každý večer těší na kaši .  Zatím ještě nemluvíme, ale píská asi padesát melodií a začíná napodobovat psa i kočku.Lítá jako drak a už i přistávání jí docela jde. Ze začátku přistávala na hlavě, tak jak se jí to povedlo, ale teď už způsobně přistává na rameno, nebo na nastavenou ruku . Prostě ŠIKULKA.  Je naučená na kšíry, tak s námi chodí a i jezdí (autem, to má nejradši) na návštěvy, aby si zvykala na lidi. No prostě je to úplný člen naší rodinky :-).  Naschledanou Kolářovi
 
Tady posíláme další slíbené foto. Adélka je úžasná a dělá nám jenom radost. 

Vypadá to , že co nevidět budeme umět kakat na místě (když je venku z klece, skoro pokaždé to vychytáme a chodíme na trávník), jinak je to úžasnej mazel . Řekne si o mazlení, přitulí se a položí hlavičku na rameno (zabalená do ručníku).

 
Dobrý den, dovolte mi vás pozdravit a podělit se s vámi o zážitky s našimi prcky, mníšky, které máme už týden doma. Ten starší, teď už 8-mi týdenní se jmenuje Bertík a jeho mladší "bráška", kterému je 6 týdnů, Rocky. Tak ho pojmenoval syn a jméno na něj přesně sedí. Je odvážný, ničeho se nelekne, ani naší kokršpanělky a porce kašičky by na svoje svaly do ringu, spořádal klidně dvě. Já mu ale říkám Rokýnek, protože se strašně rád tulí. Bertík je zase pořádný průzkumník, který by se nejraději vydával na procházky po celém pokoji. Myslím, že si na nás krásně zvykli a že se mají jako ve vatičce, protože my je mazlíme a muckáme, co to jen jde. Pozornostem se rozhodně nebrání a my je doslova milujeme. Bertík už se snaží létat a včera se mu podařilo vylézt z jejich bedničky, což by Rockymu už také dlouho netrvalo, protože se prakticky vyšvihl a jako akrobat visel hlavou dolů na ručníku, kterým jsme bedničku částečně překrývali. A tak se včera stěhovali do nového bejváku, do klece. Nejdříve nám v ní přišli trochu ztracení, ale myslím, že jim vyhovuje ten výhled, který předtím neměli a stále museli natahovat svoje krčky. A vystlali a zařídili jsme jim jí úplně stejně, jako byli zvyklí. Prostě ta miminka, které jsme si před týdnem od vás vezli v krabici od bot, to už rozhodně nejsou. Ten pokrok je až neuvěřitelný a je úžasné ho pozorovat. Jo a moje maminka říká, že určitě museli mít za předky straky, protože strašně milují naše prstýnky. Takže ještě jednou vám za ty miláčky děkujeme, připojujeme pár fotek a přejeme hezký víkend. Irena Nebáznivá
 
 
 
Dobrý den,

posílám první foto: Čárlík s Eliškou při odpolední siestě.
Iveta

Samička Žako ve věku 3 měsíců ''

Dobry den 
tak už pomalu přišla holka na co má křidla.Líta po bytě zhruba tak pulmetru nad zemí,vylítne i na hračky a je strašně ráda,když se ji to povede,jinak si žbrebtá.Naučila se kašlat a smat se je to užasne ,jinak je opravdu hodna a mazliva pokud je venku ani oni nevíme.Když jde do klece tak teda občas se steka a řve,ale to musi.Naučila jsem ji že tam ma vždy čerstve ovoce takže holka vi ,že ji tam čeka odměna.Nejvic nam jede meloun a hruška u ni dokaže sedět dokud to nespapa.Po kleci leze až na vrchni bydýlko .
Tak snad jsem to opět vyčerpala .Mějte se sluníčkově papa Andrea

 
Dobry večer

děkuji Bertik/čka se ma dobře asi je holka spokojena baští super nejraději jí šmakuje melounek a jahůdky jinak už krásně dáva pusinky a už jde na ruku z bidýlka,protože tuší ,že jde ven.Naučila se potvora běhat po obýváku a už ví kde má prcek hračky takže mu na ně chodí.
Velice děkujem zasílam fotečky noveho bydleníčka,libí se ji obšmejdila celou klec už jsme ji byli na větvích a pěkně na ně šplhá.Až udělame opět pokroky písnu.
Lázoková

Dobrý večer, posílám pár fotek našeho mazla Chica. je to neuvěřitelně zvídavý a šikovný borec, za ten týden co je u nás doma udělal neuvěřitelné pokroky. V pátek jsme zaregistrovali k našemu úžasu první přelet z kuchyně do obýváku a teď suverénně poletuje na krátké vzdálenosti, nejčastěji ze stolu na rameno. Od neděle už sedí sám na bidýlku a s chutí se pouští do zrní, louská slunečnice a senegalské proso. Dnes dokonce poprvé z ruky jedl namočený piškot o který doposud moc nestál, stejně jako zatím moc nejeví zájem o ovoce. jinka je to mazel jak se patří, nechává se rád drbat na hlavě a blaženě při tom skřehotá. Tatím asi vše i tak si myslím , že toho zvládl za ten týden dost. S pozdravem Zezulka

Dobrý den,
Kubík se má jako v bavlnce, je s ním strašná legrace.....:o))je to malej prdínek:o)Dáváme piškotek a jablíčko, včera dostal i jahůdku.Je zvědavoučký a pořád zkouší mávat křídly, tak možná, že se mu to brzy povede:o)Až udělá nějaké pokroky, tak Vám určitě dám vědět.
Přeji krásný víkend
MD

Dobrý den, 

posílám vám aktuální fotky Oskara, již pěkně lumpačí, vylézá nám z té misky. Zkoušíme ho dávat do klece a z té leze také, pokud ji necháme otevřenou. Pořád se s někým mazlí :-), je úžasnej, také se dokáže pěkně ozvat, pokud se mu něco nelíbí. Za ten jeden týden hodně vyrostl. Ode dneška mu chci dávat kaši 2x denně, jinak papá zrní, slunečnice mu zatím vylupuji já :-), to mu ještě nejde. Také baští jablko, to mu chutná. Také začal chodit po celém bytě, pořád musí někoho vidět.
Je nějaké ovoce, které by něměl jíst? 
Již začíná trénovat křídla, dělá pěknej vítr, když s nimi začne mávat. Kdy asi máme očekávat, že se mu podaří vzlétnout? 

S pozdravem Eva Blažková.

Dobrý den,
nasemu Tonymu se dari dobre,domuvek jsme mu
trochu zvetsili,aby mohl trochu na vychazky,snazi se 
batolit a chce mazlit.Po jidle za chvilku pri hlazeni usne.
Ponozku ma misto kamose.Usina u ni.
Zatim moc dekujeme a ozveme se.
Novotna Jirina a Kristyna

 

 

 
Fotografie z předání papouška Žako kongo v Domově pro seniory v Žatci.
Byla jsem mile překvapená z velmi pěkného prostředí domova a bylo poznat,
že zaměstnanci se tam o staroušky pěkně starají.
Je pěkné,  že uskutečnili nápad sociální pracovnice paní Jaholčíkové a papoušek má nový domov.
 
 
Dobrý večer.Čárlík se má fajn,za ty tři dny si na nás hezky zvykl,baští čím dál víc,jen paprika ta mu nejede.Dokrmujeme jen večer,od prvního dne v pohodě zobe sám.Chtěly jsme se zeptat,jestli senegalské proso musí mít každý den a jestli mu už múžem dát semínka s chili papričkama.Ještě prosím jak se jmenují ty vitamíny do vody?Přikládáme foto.
Děkujeme za odpověď,Šubrtovi.
 
Mníšek Arnošt - zlatíčko z Varů devil
Dobry den tak se vam hlasime z Karlovych Varu.V pondeli to bude tyden co jsme si od vas odvezly Mniska sedeho dali jsme mu jmeno ARNOŠT :) musime vam podekovat je to odravdu mazel,ale umi si pekne povztekat kdyz se mu neco nelibi,hned nam prirostl k srdci.Necekaly jsme ze si na nas tak rychle zvykne uz ani moc nechce dokrmovat krasne papa slunecnicovi seminka a dalsi dobrutky co jsme mu prichystame.Nenecha nas ani v klidu se najist vecne je v taliri a uzdibuje kousky.Rano jen co vstaneme hned lita z hlavy na hlavu a okusuje nam usi a moc se mu libi jak hezky zcervenaji.Pritelkyne ma piersing v jazyku ani ten mu uz neni cizy.Pejsek si ho taky moc oblibil porad se jen skadli je to mas veliky mazel.Tady posilame par fotografii
 
Dobrý den , tak jsem se po uvedení do prac. procesu dostala k tomu, abych vám napsala pár slov. Nejprve jsem se chtěla domluvit na příští týden jestli bych k vám mohla přijet na pokec .Jinak Jonášek je fakt šikula ,když ho zavolám tak mi odpoví " co chceš " ,jinak říká Jonáškůůů, pusinku, čau, vojto-vojto,Karle pocem - to je na kocoura, a když mu dlouho nikdo neodpovídá zařve Jonášíí !! No je s ním hrozná švanda. Chtěla jsem se zeptat na vitamíny jaké bych mu měla koupit. Tak dejte vědět jak jste na tom s časem příští týden ju. Zatím se mějte hezky a přeji krásný sluníčkový den Lada
 
Samička Žaka Kubblushík
Dobrý den,posílám Vám pozdrav od Kubíčka.Kubíček nás každý den překvapuje,co umí nového.Dneska jsme mu museli upravit vnitřek klece,protože začal vylézat na horní bidélko a neumí slézt dolů.Dneska si už  před spaním povídal,docela dlouho asi půl hodiny.Zatím mu není rozumět,ale už se to trochu podobalo nějakým slovům.Baští dobře.Nejradši usíná v náručí,strašně mu dělá dobře,když se k někomu přitulí.S pozdravem Růžičková Petra
 
Mimi Amazoňánka, co odjel ke svým páníčkům poměrně maličký,ale oni vše zvládli na výbornou !!!
 
Slečna Petra si odvezla modrého Mníška pro babičku a za týden si dojela pro zeleného pro maminku yesheart
Dobrý den. Tak před týdnem jsem si u vás byla pro Mníška. :-) Včera jsem ho konečně odvezla k prarodičům. Hned si je koupil. Po ránu, když už spatří ten vytoužený pohyb, spustí papouškovsky naříkat, že už je čas snídaně.(pak hned spokojeně odpočívá) Je moc šikovný a už sám papká z talířku. A když už má bříško plné, tak zaletí rovnou do klece. Je strašně učenlivý a každý den umí něco nového. Například včera se udržel poprvé na bidýlku. S létáním už je na tom také lépe - až na to přistávání - avšak tvrdě na tom pracujeme. Na své jméno - Hóky - už také slyší. Už se moc těšíme, až nám řekne první slůvko. :-) Za ten týden, co jsme ho měli ještě doma, si na něho mamka tak zvykla, že jí hodlám příští rok u vás pořídit jejího vlastního Mníška. Jinak moc děkuji za tak úžasný dárek. Hóky je naprosto jedinečný a parádní kamarád do deště. :-) A abych nezapoměla: jeho první let skončil na garnýži, odkud mne vesele pozoroval hodinku. Pak už jsem to nevydržela a po dlouhém přemlouvání ho sundala. :-) S pozdravem Petra O.
 
 
Paní Marie si domů pořídila kamaráda...měla strach, jak vše zvládne,ale myslím, že skvěle !!!
Zdavím vás, nedalo mi to, abych vám neposlala alespoň nějakou fotečku. Jen mám ještě prosbu, až budete mít čas, tak mi napište jak je starý - já jsem to zapomněla. Přivezla jsem si ho 8.10.2010. Děkuji. Marie
 
 
 
Email z 22.10.2010 - na první slovíčka to bude chtít ještě pár týdnů trpělivosti wink
Dobrý den,
v srpnu jsme si od Vás koupili mníška šedého a slíbila jsem,že Vám napíšu jak se nám daří...Stále jsem čekala na první slůvko,abych se pochlubila,že už taky umí mluvit :-) ,ale zatím nic...Za to umí spoustu dalších věcí :-).
Nelinka miluje koupání.Kdykoliv si někdo z nás napouští vanu,už se připravuje k letu a hupsne do ní.Hned druhý den si dokázala sama otevřít klec.Je úžasná.Musím Vám ale napsat co se mě stalo tento týden: Když jsem přišla z práce, otevřela jsem všechny okna a po chvíli je zavřela, ale bohužel ne všechny.Pustila jsem Nelinku a až po jaké chvíli jsem si všimla,že nám vylítla balkonem ven!Okamžitě jsem běžela ven a s kolejdoucími jsem ji našla sedět na lípě kousek od našeho domu.Seděla téměř až nahoře.Dvakrát jsem zavolala "Nelinko,pojď ke mě!" a Nelinka v tu ránu přílítla ke mě na ruku a byla tak ráda,že mě vidí :-).Od té doby je to náš hrdina :-).Už si neumíme ani představit,že bychom ji neměli.Dokonce má ráda i návštěvy,takže pokaždé, když k nám někdo přijde,sedne mu na hlavu a nechce si to nechat vymluvit :-).
Ještě bych Vám chtěla poděkovat za rady po telefonu.Zase se ozveme,až řekne to první slůvko :-).
S pozdravem
Renata, Písek.
 
Jonášek - u své sympatické paničky je už od června a je to velký šikula !!!
Dobrý den , tak jsem se po uvedení do prac. procesu dostala k tomu, abych vám napsala pár slov. Nejprve jsem se chtěla domluvit na příští týden jestli bych k vám mohla přijet na pokec . Tak uvidím. Jinak Jonášek je fakt šikula ,když ho zavolám tak mi odpoví " co chceš " ,jinak říká Jonáškůůů, pusinku, čau, vojto-vojto,Karle pocem - to je na kocoura, a když mu dlouho nikdo neodpovídá zařve Jonášíí !! No je s ním hrozná švanda. Chtěla jsem se zeptat na vitamíny jaké bych mu měla koupit. Tak dejte vědět jak jste na tom s časem příští týden ju. Zatím se mějte hezky a přeji krásný sluníčkový den Lada
 
Mníšek s částečným dokrmením v nové rodině
Dobrý den, mníška Bertíka jsme si od Vás odvezli před třemi týdny,
tak si říkám, že Vám podám zprávu o tom, jak se mu daří. Je v
naprostém pořádku, už baští úplně sám a bezvadně si na nás zvykl.
Každý den nás něčím překvapí. Například včera se bez dozoru
procházel po bytě, tak jsem pátrala, který z chlapů zapomněl zavřít
klec. Nikdo se k tomu nemínil přiznat. Pak jsem se ale musela
omluvit, protože mi Bertík vzápětí ukázal, jak si umí klec sám
otevřít. Také musím říci, že jste měla naprostou pravdu. Původně
jsme chtěli samičku, protože jsem někde četla, že samičky mají víc
rády pány a samečci dámy. Jelikož si papoška nejvíce přál syn Vilík,
chtěli jsme tedy holku. Tvrdila jste ale, že máte jiné zkušenosti,
dali jsme tedy na Vás a vzali si domů papouščího kluka. No a
skutečnost je taková, že jsem Bertíkovi dobrá, akorát když chlapi
nejsou doma. To za mnou létá, mazlí se, upravuje mi účes a neustále
mi něco štěbetá. Jen co však přijde syn nebo manžel, už mne nezná a
chce být jen s nimi. Zatím umí docela dobře pozdravit. Neustále si
něco povídá, ale nerozumíme papouškovsky. No je ještě malý. Ovšem
mazaný je všemi mastmi. Máme z něj opravdu radost. Večer je sice
puštěná televize, ale baví nás spíše Bertík. To má nejvíce elánu a
upoutává naší pozornost. Když jsme doma, tak vůbec nekřičí. Když je
ale chvíli sám a pak se vrátíme, pěkně nás seřve. Jsme moc rádi, že
ho máme. Skamarádil se i s Dádou (fenka) a dělí se o piškotky.
Bertík jí občas nějaký sebere z mističky, ale Dáda ho za to
netrestá, jen ho pozoruje, kdyby kousek nesnědl, aby to po něm
uklidila. Tak za Bertíka ještě jednou děkujeme a přejeme hodně
krásných a šikovných papoušků a šťastných majitelů. Peroutkovi
Mníšek s částečným dokrmením v nové rodině
DOBRY DEN.
ASI TAK V KVETNU JSME SI OD VAS KOUPILI PAPOUSKA MNISKA SEDEHO.BYLO TO MLADE NA DOKRMENI .NO DNES UZ JE TO CHLAPIK KTERY BASTI SAM.MAME Z NEHO CELA RODINA VELIKOU RADOST A JE TO MILACEK RODINY.A KDYZ PISU CELE RODINY TAK OPRAVDU CELE.I BABICKY A KAMARADI SI HO MOHOU POCHOVAT A POHLADIT.NECHA SE KRMIT JAK Z RUKY TAK Z UST,HROZNE RAD SE KOUPE A UZ UMI PAR PRVNICH SLOV A DOUFAME ZE JICH PRIBYDE MNOHEM VIC,PROTOZE JE OPRAVDU VELICE SIKOVNY A UCENLIVY.UZ RIKA TAKOVA TA JEDNODUCHA ,,PEPICKU,PEPO,PUSINKO,KOCKO,MILACKU,PETO POT A NEDAVNO DOKONCE PO SYNOVI OPAKOVAL SLOVO TYGR,COZ BYLA SICE NAHODA ALE MOC SE MU TO POVEDLO.TAKY SI MOC RAD HRAJE A TO SE VSIM CO JEN TROCHU VYPADA JAKO LATKA,NEJLEPE KDY JE NA NI NEJAKY OBRAZEK,PROTOZE TO MUZE DOBRE OKUSOVT A TAK VSE CO SE BLYSKA(RETIZKY,ZRCATKA,ROLNICKY,ZVONECKY APOD.A ZE TOHO MA K DISPOZICI DOCELA DOST,TAK JE TO TU JAKO V HRACKARNE)TAKY MU MANZEL UDELAL PRAVE PAPOUSCI BYDLO ,KTERE MA V OBYVAKU KDE S NAMI KOUKA NA TV.ZKRATKA UZ SI NEUMIME ANI PRECTAVIT ZE BYCHOM HO NEMELI.
MOC VAM PRO TO JESTE JEDNOU DEKUJEME A TAKY VAM POSILAM NEJAKE TO FOTO,ABY JSTE VIDELA ZE SI TO NEVYMYSLIM.PREJI KRASNY DEN A MNOHO PESTITELSKYCH USPECHU.
S POZDRAVEM LASKOVI Z LIBERCE (MUZETE TENTO DOPIS KLIDNE POUZIT JAKO REKLAMU NA VASE PTACTVO,PROTOZE VSE CO JSEM NAPSALA JE PRAVDE)
 
Dobrý den.
máme od Vás Mníška - Kubíka a od samého začátku je skvělý. Nejprve si jen tak broukal , asi anglicky, pro sebe a najednou rozvázal. Krásně vyslovuje - Kubíku, Kubíček, Blbeček, ty blbečku, tytytytyty, pocem pojď, kafíčko, piškote, drž hubu,. Najednou se z televize naučil říkat - dobrý den. Po delším učení už umí i miláčku a teď začíná říkat prdelko. Volá na naši fenku - když přijde do pokoje, pilino, piliku, pili pili pocem, lehni. Nikdy bych tomu nevěřil, kdybych to sám neviděl. Doporučuji všem jako super společníka, Když se jde prolítnout po místnosti, předvádí neuvěřitelné kousky a vylomeniny. Odnese si do klece propisku, zvoneček, obračí tácky pod kávu. atd.
Harmáčkovi z Plzně
   
 
Dobrý den,
 
mám od Vás cca 3 týdny papouška mníška šedého. Jen jsem Vám chtěla napsat že je to pěkný syčák a drzoun. Pořád je s námi a vůbec nechce být v kleci. Dokonce se se mnou chodí koupat a když jsem ve vaně tak páchá sebevraždu přímým skokem do plné vany. Je to náš malý blázen. Zkouším to nafilmovat ale vždycky je rychlejší než já takže až se mi to povede tak Vám video pošlu.
Ještě jednou Vám za něj moc děkuji
 
 
Hezký večer
 
Jarka Drmlová - Příbram
 
Dobrý den,

Posílám pár foteček :)
Charlie už se pomalu zabydluje a pilně trénuje přistávání - dnes už se mu
docela dařilo přistávat nejen na hlavu ale i na ruku a jednou dokonce
bravurně i na rameno. Jinak je občas asi trošku nesvůj - protože se tak
nějak klepe a i trošku mává křidélky jen jakoby v "ramenou", ale
předpokládám, že to je pravděpodobně také proto, že najednou kolem sebe nemá
své ptačí společníky, ale jen nás. Jinak také krásně odpovídá na každé
štěknutí naší Evelínky :) To je opravdu legrace. Dnes baští hlavně piškoty,
koupat se zatím nějak nechtěl. Ale ono je toho na něj na prozkoumání docela
dost a je mi jasné, že všechno nemůže stihnout za dva dny :)

S pozdravem
Jiřina Vlachová
 
A já jsem zas mooooc ráda, když vidím, jak skvěle bydlí mazlíčkové od nás u svých páníčků !!!!
Potěší mně fotky od každého, když mi je pošle a děkuji všem, kdo to pravidelně dělají !!!
    
Dobrý den.
Rozárka se má dobře,začíná pěkně papat směs zrní.Je hrozně zvědavá,všechno musí prozkoumat(jako správná ženská).
Dneska mi skočila do dřezu pod tekoucí vodu.Koupání se jí moc líbilo.Posílám vám nějaké fotky.
S pozdravem Rozárka a M.Kohoutová.Zase se někdy ozveme.
  
  
 
 
 
  Dobrý den , tak jsem se rozhodla že Vám pošlu pár fotek mašeho mazlíčka Pepíčka , kterého jsme si od Vás přivezli asi před šesti týdny . Pepíček je vážně skvělí , jde úplně ke každému / což jsme chtěli / , rád se mazlí , dává pusinky , sám k nám i přiletí , a když ho hladíme tak radostně mává křidélky a povídá si u toho . Klec nakonec využívá jen když má hlad , jinak rád sedí i na ní , má alespoň přehled o všem okolo . Máme ho celý den puštěného , nejprve jsem se bála otevřených větraček a jak budou reagovat naši dva pejsci , ale vše je v pořádku . Děkujeme , je to vážně miláček rodiny . Posílám fotky kde je s mým tříletým synem Adámkem . S pozdravem Králová :-)
   
 
 Dobrý den,
Tak se konečně hlásíme ze severu:-)
V práci toho od počátku týdne bylo moc a vždy hned po práci jsem spěchala domu, za našim miminkem. Jelikož se dnes příteli nepovede odejít z práce kolem oběda, aby Oskárka nakrmil, vzala jsem si ho do práce. Tak tu sedí v krabičce na stole a je moc hodný. Hned po příjezdu od vás jsem nafotila několik foteček, tak posílám:-) V pondělí s námi byl na zahradě, kde se mu moc líbilo a velmi nás překvapilo, že kamkoli jsme se hnuli, ihned běžel za námi..

Je s ním hrozná legrace.

Moc děkujeme a zdravíme do Chrástu.

KN
  
 
Dobrý den ,
koukla jsem na Vaše stránky a rozhodla jsem se Vám napsat.
Na konci loňských prázdnin jsme si od Vás vzali Mníška šedého. Chvilku jsem ho krmila a pak už papal sám.
Je velice šikovný a říká opravdu hodně slov. Jmenuje se Skippi, tak říká Skippi, Skipíčku, volá na moje děti Šimone, Štěpáne a to s hodně důrazným tónem. (jako já) , když s někým volám, tak křičí ahoj, viď Skipíčku a teď začíná říkat zlobiví kluci viď Skipíčku a spousty slov, kterým zatím nerozumíme.
Jen když je něco v televizi co bych ráda slyšela, tak nic neslyším, protože Skippi začně křičet. Když to v televizi skončí, tak je Skippi taky potichu. Nevím jak to ví :-)
Moc Vám děkujeme a přejeme mnoho úspěchů. Monika, Šimon, Štěpán a Skippi z Českých Budějovic
 
Dobrý den,
posílám fotky našeho Skippiho. Na jedný je po koupání. To má moc rád, když přijde návštěva, tak musíme ukazovat jak se koupe. Na těch dalších je s mladším synem. Ještě jsem zapomněla na slovo které říká k těm všem a to je klucííí opět s patřičným důrazm a tónem :-)
Starší syn se Vás ptá, jestli nevíte, kdy se Skippi narodil?
Moc Vám děkujeme a přejeme mnoho úspěchů. Monika, Šimon, Štěpán a Skippi :-)
   
 
 
Dobrý den.
Dnes jsou to tři týdny, co jsme si od Vás odvezli papouška Alexandra malého stříbrného (jsem ten, co si u Vás zapomněl batoh).
Bertík (takové jsme mu dali jméno) je naprosto skvělý a dělá nám velkou radost. Je to neskutečný zvědavec a mazel. V příloze posílám pár fotek.
Mockrát Vám děkuji za celou rodinu za tak výborného papouška.
 
S pozdravem
Michal B.
 
 
Dobrý den,
tak Vám posílám fotky jak se u nás spí, museli jsme ho trochu odkrýt, abyste viděla, že je pod ručníkem.
Jinak je hrozně milý, mazlivý, když ho zavoláme, tak většinou přiletí, všechno ho hrozně zajímá a připadá mi, že se bude i rychle učit, no máme z něj radost :).
A když vidí, že něco jíme, tak to hned přiletí zkontrolovat, dnes jsme mu uvařili vajíčko, ale moc ho nechtěl, tak jsem mu ho dala, když jsem jedla a jak se cpal :).
No a skoro celý den je venku z klece, jen když jdeme pryč a to je tak na 2 hodinky je v kleci, to si schrupne a jen přijdem, tak už šplhá a hrabe ať ho pustíme.
Tak se zatím mějte a zase se ozveme, zdraví Schuhovi
   
 
Dobrý den,posílám fotečky našeho lumpa Čikouše.Skrmením se vše urovnalo,už baští uplně všechno.
Pořád více upřednostnuje granule,ale zrní už taky zobe.Je nejvíce fixovaný na mě,k ostatním si zkouší dovolovat co vydrží.Když v kuchyni pustím vodu,přiletí se vysprchovat a většinou mi přistává na hlavě.Žehlení s Čikoušem je nemožné,pořád na mě dělá nálety a bojím se,aby se nepopálil,tak ho se řevem musím zavřít do klece.Začíná taky brebentit a napodobovat zvuky asi kvokání slepice s štěkání psa,je to srandovní.Jinak díky ze začátku za rady a chce to určitě trpělivost.Vřele všem doporučuji ručně dokrmené papoušky,je to takové naše "TŘETÍ DÍTĚ". Jana S.
  
 
Tak tady se strhl naprostý blázinec kouřit se chodí samozřejmě ven
papouškovi (Klárce) se přeci nebude kouřit pod nos a ještě dnes se jde koupit
stoleček pod klec aby Klárka všude viděla, teď byl děda vyslán pro proso
a ovesné vločky a vnouče babi už nehlídá má oči jen pro Klárku, tak
jsem ráda, že jsme mamce udělali radost!
Mám se hned zeptat jestli může lézt už v kleci po větvičkách(protože už to dělá)
aby náhodou nespadla a neublížila si, nebo jestli jí v tom máme zabránit a spíš jí dát
do vyšší misky z té vaší už totiž vylezla a běhala po kuchyni :0)
Hned přikládám první fotky :0)
 
Na otázku, jestli smím dát mejlík na stránky přišlo:
Určitě můžete už jsem si vaše stránky prohlížele už mám další fotky, ale
to bych vám za chvíly zahltila asi počítač dělají se fotky u příležitosti prvního
piškotu, prvního krmení každého chování teď tu s námi běhala po stole při
pití kávy vše se dokumentuje je to dítě číslo tři fakt sranda! Děkujeme moc za
milí přístup a určitě se co nevidět ozvu s tím zbytkem peněz! Nějak mě to taky chytlo,ale
vzhledem k tomu zvěřinci co už doma máme už si radši nechám zajít chuť a občas
se pomazlíme tady u babi :0)
Tak hezký večer a hodně chovatelských úspěchů!
  
 
Krásný mejlík od paní Vandy :
Milá Štěpánko,přeji krásný večer,předem Ti chci strašně poděkovat za bezva komunikaci po telefonu,nezávaznému poradenství před koupí papouška a hlavně za rady při výchově papoušků:o),protože díky Tobě jsem si splnila dětský sen,mít vlastního velkého papouška a né nakonec jednoho,ale rovnou dva:o) Takže veliké díky. Alexandři Sára a Kája se mají k světu už budou u nás 3 týdny a já tě tak otravovala,že si mi je nechala ručně dokrmovat a za to ti moc děkuju,je to nádhera,krmit takové zbíječky,jak ty říkáš:o).Sára lítá o sto šest a při zavolání přiletí na ruku a pusinkuje:o) to je dobrý skóre né na to,že se známe 3 týdny:o) Kája ten začíná lítat ,ale je opatrný,je to taky miláček:o).Kluci je milujou,ale to ostatně vidíš na fotografiích co posílám průběžně....Jsem ráda,že se z nás staly kamarádky a že jsi tak moc ochotná:o) s takovou ochotou se setkává člověk v dnešní době málo:o) Poradila si mi suprově a díky Tobě je šťastná celá rodinka a já maximálně spokojená:o).Jsou to faaakt vymazlená mimča a myslím si,že to nebudou poslední členové rodinky od tebe:o).Za ty 3týdny fakt obohatili náš život a popravdě,bez zvířátek by byl život faaakt chudej:o)Takže velik díky ,jinak jsou na nich vidět obrrr pokroky ,kašičku na tvé rady papají už jen večer a když vyslovím kaše kaše bys koukala jak lítaj na ruku hlava nehleva:o) jsou strašně šikovný a učenlivý,Kája drmolí a podle mho názoru bude i za čas brzo mluvit,je fakt vnímavej a naslouchá:o)Sára má svoji hlavu,jako každá ženská:o) .No co dodat jsou božíííííí:o) a každej z rodiny počínaje švagrovou mamky a ostatních viděli jak jsem vyšašená a přešťastná:o) Takže obrrrr díky paní chovatelko za tak super milá stvořeníčka,kdyby záleželo na mě tak bych nezůstala hned u dvou miminek,ale vzala bych všechny:o) Budu se brzy těšit na další setkání s tebou a tvou rodinkou a hlavně určo neodjedeme s prázdnou:o) Těm miláčkům se nedá odolat a moje maminka ,která nikdy nemusela papoušky se s nima mazlí má je na rameni ve vlasech to je góóól,musím ti ji nafotit a asi ji taky pořídíme mimíska vedle:o) do bytu:o) Zatím paaaa a běda jak to nefrkneš na ty tvý stránky:o)ať vědi tvý zákazníci jak jsem maximálně spokojená:o)Vanda
    
 
 
Dobry den
Chtela bych jeste jednou moc podekovat za papouska...jmenuje se Oskarek..a je opravdu uzasnej...cely den je bidylku na voliere,obcas se prolitne,ale jen kousek:-)..na noc jde spinkat do voiery...hned rano zakrici je zvyklej,ze ho jdu vyndat...nerekla bych,ze si tak rychle zvykne.
Co nechce je rucni krmeni...to uz vubec..protoze on je velkej chlap,tak chce jen krmeni po papousky:-)...louska jako profík.Taky ma rad namoceny piskoty..,kdyz mu ho dam,tak vydava,takovy srandovni zvuky...neboji se ani mych pejsku ani nikoho ciziho.Kdyz si ho vezmu do ruky,tak ho opusinkuju je to mazlicek..uz bych ho nedala.Posilam nejaky fotky..mejte se hezky s pozdravem Gabi a Oskar
  
 
Tak takhe vzorně se na příchod nových členů rodiny dokáží někteří páníčkové připravit....bravooo , pane Hejduk
 
   
21.2.2010 se dva Alexové Kája a Sára přestěhovali do nového domova k paní Vandě a jejím úžasným synům se noví kamarádi moc líbí.
     
 
 
7.2.2010 si pan Jirka se synem Honzíkem odvezli Aratingu Čikouška.
Takhle to vypadalo, když si pro Čikiho dojeli:
 
 

Dobrý den Šťepánko,

tak jsem to včera docela zvládli a dneska ráno krmení taky. Čiky je super, včera jsem si ho vzal na stůl na ručník a dal mu tam pár semínek a sbíral je. Okousal dva piškoty a jinak je to mazlík… dneska mu zkusime dát to ovoce a uvidíme. Kdyby něco, tak volám. 

Ale je to miláček a jsem rád, že ho máme . v příloze pár fotek Jirka

   

Petr pro Evičku si k vánocům od nás pořídil Kakadu žlutočečelatého s částečným dokrmováním u nich doma  ( mají od nás už Mníška)

Po zaslánín fotek týdenního miminka jejich Marlyho napsali :

Zdravím, moc díky, je až neuvěřitelné jak vyrostl.

Už umíme létat a začínáme si užívat narážení do zdí.-)
To, že nezavoláme je vlastně v pořádku, jelikož to znamená, že vše probíhá
tak jak má. Hned jak budeme mít nějaké potíže, tak se nás nezbavíte. :-)
Jinak už konečně umí trochu zatáčet a určovat si směr letu. Měli už jsme
strach, že se zraní. Jí trochu granule a zrní, ale mám podezření že většinu
stejně vyplivne, takže doufáme, že se to včas zlepší.
Jinak ho zlobí Gregoušek. Bere mu odměny ze zobáku. :-)
Doufáme, že se máte všichni dobře. A mockrát děkujeme za fotky (ale byl to
šereda :-D )
S pozdravem Petr, Eva, Marley (Merlin - asi ho přejmenujem) a Greg.

   

 
Paní Lenka založila krásné stránky, kde se dozvíte spoustu informací o její Klárce, ale i o rodu Mníšků.
Klobouk dolů před tou spoustou informací, které stihla v tak krátké době shromáždit
 
 
Dobry den od Oskarka a nových páníčků.

Moc děkujeme, jsme z Oskarka všichi uplně nadšení. Už si na nás přistává, kdy ho napadne...Naši mali kluci (3 a 5 let) objevili, že miluje všecky jejich svítící a blikací hračky, tak ho na ně vždycky lákají a hrají si spolu. Ten starší má rád autíčka a přenáší to na Oskárka. Posílá mu je a Oskarek je chytá a pak háže na zem a mají z toho oba evidentně radost. Na mne má Oskárek nejradši naušnice. Ale nejvíc obletovanej je náš taťka..:-) 
Když jsme v neděli šli na nákup, Oskarek se zrovna rozhodl, že se nenechá přesvědčit na to, že by šel do klece, ukecal nás a byl puštěnej celej den... to se mu moooc líbilo. Když je unavenej, bydlí na skřini za vrtulníčkem, do klece si zaletí jen na proso a vodu. 
Mějte se pěkně, zase se ozveme, jak se všichni máme
Eva G.
Dobry vecer, Jiste ze muzete,kluci budou pysni. Jsou do oskarka zamilovani..budem vas propagovat horem dolem...a to jsem vam jeste nehlasila,ze jsme malem jeli na veterinu,protoze jsem si myslela,ze oskarek snedl moji nausnici...vitezoslavne mi odletel od ucha a nausnice nikde..tak jsem ji hledala a nic, volala veterinu,objednala sciascop a uz me hrozili narkozou a vyndavanim z volete.krabicka i oskar byli sbaleni na cestu,kdyz mi najednou vypadla ze svetru...no je to s nim sranda.
Hezky vecer Eva
  
 
Dobry den
Mejlik na stranky urcite dat muzete a jsem moooc rada ze jsme se rozhodli pro mniska a ze od vas. Jak vite,byla jsem hrozne na vazkach jakeho ptacka a jestli vubec a i na zaklade vasich rad jsem rada,ze uz mame oskarka doma. Hlavne pro deti je urcite obrovska vyhoda v tom, ze je oskarek uz krotky..deti jsoz netrpelive a nechteji cekat mesice na prvni vysledky snahy,aby si ho mohli aspon pohladit. Takze jsme optavdu moc radi. neco se pokusim nafotit a poslu fotecky, jak se spolu hezky poznavame.... Ps: oskarek je trosku vedle z nasich chlupatych kraliku..desne se divi,co to je zac..
Eva
 
Dobrý den,
tak konečně jsem se dostala k tomu, abych napsala pár řádků. Našeho Charlíčka jsme si u Vás vybrali 2.8.09 a putoval do Kbelan u Nýřan. Chlapík se má čile k světu a pořád něco uklízí (teda spíše uklízí všechno na zem). Nejradši je u paničky a dá pěkně najevo když ho někdo chce od ní vzít. Jinak je to zlatíčko už umí říci Charli, Charliku a mlaská pusinky. Přílohou posílám pár foteček, jak šel čas a Vám přeji mnoho úspěchů. Vendula s rodinou
 
 
Aratinga Charlie - další zprávičky 
 
Dobrý den paní Babková, tak se po delší době zase připomínáme:) 
Charlie se nám už začíná pěkně vybarvovat-jak peří, tak asi dorazila
i puberta:) Má se čile k světu, dokonce vzala na milost i jednu z 
našich andulek, se kterou se po měsících hluboké ignorace z ničeho 
nic začala pusinkovat:) Začíná se už snažit i něco povídat, zatim to
zní jen jako takové hudrování, občas se jí už ale něco podaří. Třeba
když leží na zádech a nechává se drbat na bříšku, jí často uniká 
veselé "Týjo". Taky s oblibou sedává na oknech a vyčuhuje ven, 
vydrží jí to třeba i hodiny, děláme si z ní srandu, že svou výdrží 
předčí i nejednu zvědavou babču z ulice. Taky se střašně ráda mazlí 
a pusinkuje:) Nesmím taky zapomenout, že miluje koupání. To byste 
musela vidět, nejdřív na vodu tak jako kříčí a pak se vymáchá tak, 
že na ni neni peříčko suchý, ale z vody bysme jí dřív nedostali i 
když potom nemuže ani lítat. Zvykla si se takhle koupat ob den, 
proto je skoro na všech fotkách mokrá:) Taky sme jí museli udělat ve
skříni takovej maličkej kutloch. Strašně ráda tam zalítává a 
zahrabává se pod oblečení nebo tam válí sudy a kotrmelce, opravdu si
to tam užívá:) Furt nás k tej skříni svolává, abysme si tam s ní 
hráli. Takže máme vždy o zábavu postaráno:)
 
 
 
 
Kulíšek - Mníšek šedý - Domažlicko
Dobrý den, 
Kulíšek je naprosto úžasný, ani se zvukově moc neprojevuje, jenom se
dnes rozčiloval na vysavač, tak dal najevo, že když chce tak ozvat se umí pěkně.
Mističku má vysypanou těma vločkama, kterýma se nezřízeně cpe, proto jsem se
chtěla zeptat, jestli to radši nemám vyměnit zpátky na piliny, aby moc
neztloustnul, nebo jestli to nevadí. 
Překvapilo mě, jak je čistotný, do mističky bobek neudělá, a když ho mám na
sobě, tak se takyy točí tak, aby měl prdelku mimo, takže se to dá i celkem dobře
odhadnout a odchytit do ubrousku.
V příloze Vám posílám fotky, abyste viděla, jak u nás bydlí, bidýlko se mu moc
líbilo, to dostal až dneska.
Dneska už se láduje i zrním v misce,
a včera jsme prvně měli letecký den, sice dvakrát boural, tak z toho chudinka
byl chvilku špatnej, ale jinak si myslím, že je dost šikula. Akorát, že jsem si
říkala, jestli nezačíná nějak brzo, ale opravdu mu to docela šlo, den předtím
procvičoval křídla v kleci. Jinak večer je to s ním vždy nejlepší, přes den ví,
že si ho nevšímám, chci ho naučit, kdybych chodila do práce, že to si nic křikem
nevymůže. A večer když se vyloženě nacpe kaší, tak si venku hrajeme, včera jsme
hráli na pusinkovanou, nu vypadal, že se mu to i líbí. Prostě je to moje
Zlatíčko.
S pozdravem
Hanka p.
 
   
 
 
Dobrý den,Kubíček je v pohodě,chodí na ruku pro piškot,sedí nejradši na mé hlavě a vypadá moc spokojeně. Posílám fotky a přeji hezký den
R. Josef
 Jen pro info: Kubíček chodí s páníčkem do práce - ten se ale mááááááá 
  
 
Další Kuba 
 
 
Dobrý den posíláme pár fotek Charlie a kočičky Cherry.
 
 
Dobrý den paní ,
tak už si na nás Vaše miminko moc hezky zvyklo, užíváme si s ním plno legrace,
chodíme spolu do práce a posílám fotku. Ještě musíme dokrmovat, ale trochu už jí sám.
Jsme všichni moc spokojení a nadšení.
Přeji pěkný den a jsem s pozdravem
Z.K.
 
 
Dobry den ,, tak jsme dorazili v pořádku Alex je uplně super nikoho se nebojí .                      
posilam nejake foto zatím naschle Mira
 
Amazoňan modročelý - Kubířček
 Milá paní,
 posílám vám fotky Kubíka.Je to týden,co ho máme doma a je úžasný.
 Nechá se mazlit a ani jednou se nepokusil štípnout.Je miláček rodiny.
Tomu by jste nevěřila,ale Kubíček se nechá položit na záda a drbat na bříšku.To jsem ještě neviděla.Je to naše zlatíčko.
 Pošlu zase fotky,až malinko povyroste.S pozdravem T,
 
Aratinga sluneční - Charlie
Dobrý den, 
posílám Vám pár foteček s naší Charlie, abyste viděla, jak se jí u nás daří. Zvykla si překvapivě rychle, už druhý den sme ji nechali s klidným srdcem létat po pokoji. Teďko ji dělá problém se tam nechat vracet, nejradši by byla celý den puštěná venku a něco vyváděla:)Stejně to tak většinou dopadne, protože nemáme to srdce ji nechat chvilu zavřenou-vždycky na nás uraženě houká a vzteky by urvala všechny hračky:) Jinak je to úžasný zlatíčko a všichni z ní máme hroznou radost, dokonce i náš táta, kterej ze začátku trochu bručel kvuli koupi, je s ní teďko největší kamarád. Takže za ní moc děkujeme a brzy zase napíšu a pošlu další fotky:) 
Mějte se moc hezky, s pozdravem B.
 
   
 
¨Mníšek šedý - bydlí v Dobřanech u Plzně
 
Dobrý den,
tak zase posílám info jak jsem slíbila i když trošku se zpožděním.Kubík už je starý "mazák",jde na ruku,umí pusinku,bere jídlo z ruky a miluje krmení ze rtů.Je to vejlupek všemi mastmi mazaný.Ví,že když si křikne,že přijde kocour nebo já s dcerou.Ráno se budí až kolem sedmé,tak nás nechá slušně vyspat.Večer zalehne nejpozději na půl osmou a pak se kolem něj může střílet a vůbec se nevzbudí.Zatím je velice tichý a občas si vyjímečně krákne,spíš když nás má z očí a chce si nás přivolat.Nejprve po vypuštění z klece sedal tak půl metru od kocoura a pořád něco žvanil,kocour byl úplně unešen.Asi za dva dny si sedl kocourovi na bok,když kocour ležel a probíral mu srst.Kocour si ho očichal a spal dál.Od té doby když ho vypustíme,tak proletí pokoj,jde se pomazlit a na pusinky a frrrr na kocoura,kde tráví čas probíráním srsti a žvaněním kocourovi přímo do ucha.Druhá kočka ho obchází obloukem a nechápe,tam jsem ale obezřetná a ve střehu i když myslím,že by mu taky nic neudělala.Spíš se ho bojí když letí a utíká pryč.

Až bude zase něco nového tak písnu.

S pozdravem F.
 
Další zprávy o Kubíčkovi
Jinak Kubíček už zkouší svoje jméno a dnes poprvé ho "vysoustruhoval".Sice to nebylo ještě na 1 zřetelné,ale už mu je rozumět.Taky se umí smát "chachacha" a mlaskat na "pusinku".Abych pravdu řekla,nikdy bych nevěřila,že je mníšek tak chytrý papoušek.Brala jsem si ho s tím,že bude "tichý společník":-DAle mluvení je jednoznačně bonus.

Určitě se Vám zase ozvu,protože bych pro Kubíka ráda někdy příští rok na jaře modrého společníka.
 
Přeji báječný den,
tak už máme Tweetyho doma!! Před chvílí jsme ho přestěhovali do jeho nové klece.
Musím Vám hrozně moc poděkovat. Odvedli jste výbornou práci :-) Takhle ochočeného papouška jsme vážně nečekali. S přítelem jsme tipovali, že tak první dva dny bude v šoku, bude zaražený, nebude moc jíst, bude se bát....ale opak je pravdou!!!! Z přepravní krabice ho do klece přendal na prstě!!! nechal se podrbat na bříšku a hned se mu tulil do dlaně. Asi po 5 minutách se s chutí pustil do jídla a mometálně prozkoumává hračky. Neuvěřitelně rychle se zabydlel. Je to vážně zlatíčko. Ještě jednou moc díky!!!
S přáním dalších nadmíru spokojených páníčků,
Jarmila Sajtlová
  
Přeji pěkný večer,
tak mi to nedá a musím Vám poslat pár fotek. Já mám pocit, jak kdyby tady s námi vyrůstal od malička. Ten je tak skvěle ochočený!!!!
Je tu s námi teprve druhý den, ale už je velký kamarád. Dneska jsem přišla z práce a přítel ho měl porpvé venku z klece. Seděl mu na rameni a koukali spolu na TV. Pak mi přistál na prstě. Váhal jen chviličku. Nechali jsme ho venku na kleci, ale stejně za chvíli přiletěl za námi na gauč a začal nás oždibovat. Posílám pár fotek. Je to vážně poklad :-) Opravdu, kudy budu chodit, tudy Vás budu chválit!!! je to skutečně ideální mazlíček do rodiny.
Děkuju ještě jednou!
Jarmila S.
 
 
Merrynka . Agísek od Matoušků.
Tady si nepíšeme - raději si telefonujeme a protože k nám Matouškovi posílají další a další příbuzné a známé, tak to svědčí i o jejich spokojenosti.
Že je Merrynka krááááááásná
 
Dobrý večer.
Růženka se má (doufám) dobře. Kromě několika hodin, kdy jsem v práci, je celý den puštěná a může si lítat po celém obýváku.Je moc milá a přátelská, s dcerou se rychle zkamarádily a vyvádějí skopičiny. Posílám několik fotek. Mějte se hezky a moc děkujeme za skvělého dalšího člena rodiny.
TOPlist